Skontaktuj się z nami

zo.szczecin@pzlow.pl

rzecznikprasowyszczecin@pzlow.pl

    O tym jak ważny w naszej pasji jest dobrze ułożony pies myśliwski nie trzeba nikogo przekonywać. Z tego właśnie powodu Komisja Kynologiczna działająca przy ZO w Szczecinie zorganizowała w dniach 04-05 września warsztaty tropowe. A o tym jak istotnym elementem łowiectwa jest kynologia świadczy sam fakt ilości uczestników.

   Pierwszego dnia na zajęciach teoretycznych zostały omówione: aspekty prawne w dochodzeniu postrzałków, udział w konkursach tropowych, rasy psów, układanie i poruszanie się po tropie.
 
     Drugiego dnia warsztaty odbył się w łowisku na terenie Nadleśnictwa Kliniska gdzie uczestnicy szkolenia wraz ze swoimi psami pod okiem instruktorów zakładali ścieżki tropowe, ćwiczyli odłożenie psa, pracę przy żywym dziku oraz na ścieżce tropowej.
Instruktorzy Michał Chmielewski i Tomasz Padykuła stwierdzili ogromne zaangażowanie ze strony uczestników, starali się przekazać jak najwięcej wiedzy i podzielić swoim doświadczeniem oraz ukierunkować przyszłych przewodników.
 
   Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację kursu dziękujemy a samym uczestnikom życzymy sukcesów i zadowolenia z pracy z psem w łowisku.
 
                                                                                                                        Darz Bór
Zdjęcia:
Agata Chmielewska
Urszula Brzezińska

 

Warsztaty dla przewodników tropowców i posokowców

03 listopada 2021

Moja firma

DARZ BÓR

ZARZĄD OKRĘGOWY PZŁ W SZCZECINIE