Skontaktuj się z nami

zo.szczecin@pzlow.pl

rzecznikprasowyszczecin@pzlow.pl

    Dlaczego nie należy dokarmiać zwierzyny leśnej, a jeżeli już, to jak należy to robić. Czym różni się praca leśnika od myśliwego i co szumi w lesie.

1 marca wyjątkową lekcję Przyrody dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Starej Dąbrowie zorganizowali myśliwi z Koła Łowieckiego "Głuszec".

 
     Pod hasłem: "DZIEŃ Z PRZYRODĄ" odbyły się zajęcia edukacyjne, które przygotowała nasza Koleżanka Dorota Karpowicz działająca na co dzień w Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa
Na wcześniej zapowiedziane zajęcia w lesie dzieci przygotowały się znakomicie. Oprócz ciepłego okrycia, lornetek do obserwacji zwierzyny zabrały ze sobą również symboliczny poczęstunek dla Leśnych Mieszkańców. Maszerując dzielnie leśnymi drogami starały się rozpoznawać napotkane tropy oraz wyszukiwać oznaki bytowania zwierząt. Myśliwi opowiadali o zasadach odpowiedniego zachowania w lesie i zdradzali tajemnice życia dzikich zwierząt.
Uczniowie razem z opiekunami i myśliwymi wspólnymi siłami posprzątali również ze śmieci teren łowiska w którym przebywali dając tym samym świadectwo troski o ochronę naszej przyrody. W nagrodę za swój trud na koniec zajęć czekało tradycyjne ognisko z poczęstunkiem oraz edukacyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Okręgowy w Szczecinie.
Wszystkim myśliwym zaangażowanym w realizację zajęć edukacyjnych, uczniom i ich opiekunom dziękujemy za poświęcony czas i pomoc w ochronie środowiska.
 
                                                                                                                                Darz Bór
 

 

Szczecińscy myśliwi zorganizowali "DZIEŃ Z PRZYRODĄ"

01 marca 2021

Moja firma

DARZ BÓR

ZARZĄD OKRĘGOWY PZŁ W SZCZECINIE