Skontaktuj się z nami

zo.szczecin@pzlow.pl

rzecznikprasowyszczecin@pzlow.pl

Trzeciego marca obchodzony był Światowy Dzień Dzikiej Przyrody.

       Nie można wyobrazić sobie lepszej okazji na propagowanie łowiectwa - co było myślą przewodnią do zorganizowanego spotkania myśliwych z podopiecznymi AWIS - Placówkami Wsparcia Dziennego.

   Inicjatorem spotkania była Koleżanka Justyna Grabarek, (która na co dzień pełni funkcję pedagoga rodzinnego i zarazem kierownika Placówki Wsparcia Dziennego) razem z Kol.  Jakubem Czajkowskim vice-łowczym z Nadodrzańskiego Koła Łowieckiego w Szczecinie .
      Od dawna starają się oni zarazić młodzież szkolną miłością do rodzimej przyrody i podzielić wspólną pasją z najbliższym otoczeniem. Koło na realizację spotkania udostępniło teren pięknej stanicy myśliwskiej ''Jaźwiec''.
    Na wydarzenie przybyli wychowankowie dwóch PWD. Dzieci dowiedziały się o dzikich zwierzętach żyjących w naszym rejonie. Miały możliwość porównania z sobą i zobaczenia różnic między parostkami kozła a wieńcem jelenia. Przedstawiona została również osoba myśliwego jako pasjonata i miłośnika rodzimej fauny i flory. Dzieci mogły obejrzeć okolice przez lornetkę a także zobaczyć jak działa wabik myśliwski. W trakcie leśnego spaceru odwiedziły paśnik dla zwierząt.
     Zakończenie tego owocnego spotkania miało miejsce przy ognisku, gdzie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek. Finałem i zarazem kwintesencją wycieczki po świecie łowiectwa był zachwyt, uśmiech i podziękowania młodych podopiecznych.
    Cieszymy się bardzo, że było nam dane pokazać dzieciom kawałek naszego myśliwskiego świata. Mamy nadzieje, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.
 
                                                                                   Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór
Tekst i fot. Justyna Grabarek
 

 

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody w Nadodrzańskim Kole Łowieckim

16 marca 2021

Moja firma

DARZ BÓR

ZARZĄD OKRĘGOWY PZŁ W SZCZECINIE