Skontaktuj się z nami

zo.szczecin@pzlow.pl

rzecznikprasowyszczecin@pzlow.pl

Trzecia edycja Myśliwskiej Paczki za nami. W 2020 r. nasza ogólnopolska akcja charytatywna poszła na rekord. Skala zaangażowania przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, za co już teraz z całego serca wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu dziękujemy. Przejdźmy do podsumowania, niech przemówią liczby!

4x więcej zaangażowania

 

Rok 2020 jak żaden inny pokazał Polakom co jest w życiu najważniejsze i jak bardzo liczy się bezinteresowna pomoc i wsparcie. Ten społeczny aspekt współpracy i chęci działania dla drugiego człowieka odzwierciedlił się w trzeciej edycji Myśliwskiej Paczki.

W grudniowej akcji wzięły udział 392 koła łowieckie, które na kwotę ponad 517 tys. zł wsparły 820 placówek i rodzin.

Porównując te osiągnięcia do lat ubiegłych daje to cztery razy więcej zaangażowanych kół łowieckich, cztery razy więcej przeznaczonych środków i prawie pięć razy więcej jednostek ze wsparciem myśliwych

Mocne wsparcie okręgów

2020 rok był wyjątkowy także dlatego, że pierwszy raz w akcję Myśliwska Paczka zaangażowały się zarządy okręgowe. Pomysł by wsparcie popłynęło z jednostek terenowych Polskiego Związku Łowieckiego przyszedł od łowczego krajowego:

Zainspirowała mnie nasza czerwcowa akcja skierowana do dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Wówczas zarządy okręgowe przygotowały upominki dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka, a z dyrekcją ośrodków nawiązały stałą współpracę w ramach dalszej pomocy oraz edukacji ekologicznej, przyrodniczej i łowieckiej. Jest to zatem naturalna kontynuacja podjętych wcześniej działań

                                                                                                                      mówi Paweł Lisiak.

Największym zaangażowaniem w Myśliwską Paczkę wykazał się Zarząd Okręgowy w Katowicach.  Zmobilizował 66 kół łowieckich, które wsparły 34 ośrodki na łączną kwotę 51 tys. zł.

Na drugim miejscu pod względem zaangażowania uplasował się Piotrków Trybunalski, gdzie łowczy Cezary Szadkowski powołał zespół koordynatorów powiatowych, który pomagał kołom łowieckim w organizowaniu świątecznych paczek na terenach, na których dzierżawią obwody łowieckiej. W konsekwencji w Myśliwskiej Paczce wzięło udział 3/4 kół z okręgu, które wsparły 40 placówek na kwotę ponad 33 tys. zł. Trzecie miejsce pod względem finansowej skali pomocy zajęło Leszno z kwotą prawie 30 tys. zł. (29 910).

Działania okręgów były doskonale widoczne w mediach. Każdego dnia w prasie pojawiły się informacje o myśliwych, którzy wcielając się w role Świętych Mikołajów, wręczają paczki najmłodszym. 

Wszystkim myśliwym, kołom łowieckim i okręgom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

2020 rokiem wsparcia myśliwych

Zaangażowanie myśliwych w życie lokalnej społeczności i chęć niesienia pomocy w każdej sytuacji doskonale pokazał 2020 r., w którym na walkę z koronawirusem zebraliśmy łącznie ponad 2,7 mln zł, w tej kwocie znalazło się 5 karetek, setki tysięcy maseczek, kilkaset ozonatorów i wiele innych form pomocy służbie zdrowia, o czym więcej możecie poczytać w naszej zakładce My vs COVID-19. Pomagaliśmy, pomagamy i pomagać będziemy.

                                                                                                                                   Darz Bór!

 

Myśliwska Paczka 2020 poszła na rekord!

30 stycznia 2021

Moja firma

DARZ BÓR

ZARZĄD OKRĘGOWY PZŁ W SZCZECINIE