Skontaktuj się z nami

zo.szczecin@pzlow.pl

rzecznikprasowyszczecin@pzlow.pl

14 lutego to doskonały dzień by podsumować naszą doroczną okołoświąteczną akcję charytatywną „Myśliwska paczka”. Tegoroczne wydarzenie pokazało niezwykłe zaangażowanie kół łowieckich w całej Polsce, ich świetny kontakt z lokalną społecznością, chociażby poprzez znajomość potrzeb czy problemów do rozwiązania, czy też przez bezpośrednią relację z podopiecznymi placówek opiekuńczo-wychowawczych i kierownictwem.

Czas na konkrety.

W akcji Myśliwska Paczka w 2019 r. wzięły udział 103 koła łowieckie. Wsparły łącznie 98 placówek opiekuńczo-wychowawczych na łączną kwotę 147 527, 00 zł . Najwyższą kwotową wartość pomocy zanotował ZO Słupsk (ponad 18 tys. zł), ZO Tarnobrzeg (prawie 17 tys. zł) i ZO Opole (ponad 14 tys. zł). Najwięcej kół łowieckich włączonych w tegoroczną akcję „Myśliwska Paczka” zanotowały ZO Siedlce, ZO Kielce i ZO Szczecin – po 9 kół z okręgu.

Wszystkim myśliwym i kołom łowieckim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy i zachęcamy pozostałych do wzięcia udziału w 2020 r. W kolejnej edycji na Waszą prośbę zamierzmy zmienić regulamin tak, żeby pomoc mogła docierać również do osób indywidualnych.

Przypomnijmy, „Myśliwska paczka” to okołoświąteczna akcja skierowana do wszystkich kół łowieckich zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim. Koła same wybierają placówki, które chcą wesprzeć, a z ich przedstawicielami ustalają listę najpotrzebniejszych rzeczy, które znajdą się w paczkach. Jest to akcja bezgotówkowa. Jej beneficjentami są domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów lub tym podobne placówki.

Myśliwska Paczka 2019. Podsumowanie świątecznej akcji charytatywnej

15 lutego 2020

Moja firma

DARZ BÓR

ZARZĄD OKRĘGOWY PZŁ W SZCZECINIE