Skontaktuj się z nami

zo.szczecin@pzlow.pl

rzecznikprasowyszczecin@pzlow.pl

Myśliwi z całej Polski zjechali dziś na Śląsk by wziąć udział w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Myśliwych do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Pielgrzymka, której inicjatorami byli łowczy krajowy Paweł Lisiak oraz łowczy okręgowy Piotr Czapla, miała odbyć się już w zeszłym roku, niestety ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące wówczas obostrzenia nie doszła do skutku. Za to dziś Bazylika Najświętszej Marii Panny zapełniła się sztandarami zarządów okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego oraz kół łowieckich. Myśliwi zjechali na Jasną Górę wraz z całymi rodzinami by podziękować za dotychczasową opiekę oraz prosić o łaski i Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi i św. Huberta.

 

Przemarsz pocztów sztandarowych na Jasnej Górze

O godzinie 10.00 poczty sztandarowe zebrały się na Placu Biegańskiego, by kwadrans później ruszyć w asyście Myśliwskiej Orkiestry Dętej Gminy Komprachcice wzdłuż Alei Najświętszej Marii Panny do bazyliki. Przed wejściem głównym poczty sztandarowe zatrzymały się, a orkiestra zagrała sygnał myśliwski „Zbiórka”. Następnie sygnaliści z zespołu „Złoty Róg” z ZO Bydgoszcz odegrali sygnał „Darz Bór”, a chór myśliwski „Knieja” z ZO Zamość zaśpiewał na wejście pieśń do św. Huberta. Poczty sztandarowe ustawiły się w nawach bazyliki, i punktualnie o godzinie 11. rozpoczęła się msza święta w intencji naszego środowiska.

Msza święta

Podczas mszy świętej na ołtarzu obecne były relikwie św. Huberta – patrona myśliwych. Mszy świętej przewodniczył kapelan krajowy Polskiego Związku Łowieckiego ks. Sylwester Dziedzic, a koncelebrowali kapelani okręgowi PZŁ oraz ojcowie Paulini. Krótki wstęp do mszy świętej wygłosił ks. Dziedzic:

Przybywamy tutaj, niejako w przeddzień wspomnienia naszego patrona św. Huberta, jako społeczność myśliwych z całej Polski, aby Bóg przez wstawiennictwo Maryi i naszego patrona swoją łaską umocnił nasze myśliwskie chrześcijańskie życie i dodawał nam sił do właściwego gospodarowania i poszanowania naszej polskiej przyrody  i do wypełniania naszych obowiązków. Jako członkowie PZŁ prosimy o zrozumienie i jedność dla naszego Zrzeszenia, jak również o dobrą współpracę z leśnikami i rolnikami. 

 

I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę

24 października 2021

Moja firma

DARZ BÓR

ZARZĄD OKRĘGOWY PZŁ W SZCZECINIE