Skontaktuj się z nami

zo.szczecin@pzlow.pl

rzecznikprasowyszczecin@pzlow.pl

Jelenie byki czasami zaplątują się w leśne lub przydrożne ogrodzenia. Taka sytuacja miała niedawno miejsce na terenie obwodu dzierżawionego przez Koło Łowieckie „Darzbór” w Szczecinku w okolicy miejscowości Radacz. Jeden z myśliwych podczas leśnego spaceru zauważył zaplątanego wieńcem jelenia byka.

 
 

O sytuacji niezwłocznie powiadomił lokalnego leśniczego, który po konsultacji z łowczym Koła Łowieckiego „Darzbór” w Szczecinku zadecydował o podjęciu próby uwolnienia jelenia. Na miejscu pojawił się lekarz weterynarii z Czaplinka, który kilkoma strzałami z broni pneumatycznej uśpił byka przy użyciu specjalnych preparatów.

 

Myśliwi odcięli splątane druty siatki ogrodzenia z wieńca byka i zwierzę zostało uwolnione. Król naszych lasów dostał drugie życie.  Dziękujemy Kolegom za udaną akcję!

 

Jeśli ktoś z Was spotka w lesie zwierzę, które jest w niebezpieczeństwie, koniecznie powiadomcie o sytuacji leśniczego, myśliwego lub straż leśną. Działania na własną rękę są ryzykowne. Zwierzę przestraszone jest agresywne, a urządzenia, w które się zaplątało lub złapało może spowodować okaleczenia.

 

Akcja ratunkowa w lesie

10 marca 2021

Moja firma

DARZ BÓR

ZARZĄD OKRĘGOWY PZŁ W SZCZECINIE