XIII Regionalny Konkurs Tropowców i Posokowców - Grębowo 2009

  

            W niedzielę 26 kwietnia 2009 r, odbyły się tradycyjnie w Grębowie k/Kamienia Pomorskiego na terenach obwodu Nr 36 KŁ "Żubr", konkursy pracy psów posokowców i tropowców. Na ścieżkach tropowych o długości ok.1 km i 24-ro godzinnym zaleganiu tropu, startowały 3 posokowce bawarskie. Zwyciężyła z ilością 92 pkt i dyplomem I stopnia WENA z Klanu Posokowców kolegi Damiana Śmiałka z WKŁ "Drop" Szczecin. Drugą lokatę zdobył FLET z Wilczewskich Wydm kolegi Adama Żaby z tego samego koła. Trzeci posokowiec został wycofany przez przewodnika.

          W konkursie tropowców startowało 10 psów, w tym 3 "maluchy" - jamniki królicze i były to jedyne psy, które oszczekiwały znalezionego dzika. Bezkonkurencyjna na tropie okazała się gończa polska, weteranka konkursów grębowskich ELZA Goniec Pomorski kolegi Ryszarda Czeraszkiewicza. Zdobyła komplet punktów 100 na 100.

         Drugą zdobywczynią dyplomu I stopnia z 89 -ma punktami, okazała się debiutantka jamniczka królicza długowłosa SASANKA Murkamka pani Bożeny Bundz ze Szczecina.

        Trzecią lokatę zajęła kolejna gończa polska kolegi Rysia Czeraszkiewicza DUBLA z Buczynowych Wąwozów.

         Dla pozostałych zawodników nie był to dobry dzień. Poprawią się za rok. Jamniki będą miały okazję popróbować swoich nosów w lipcu na Międzynarodowych Konkursach Tropowców dla Jamników 25 i 26.07. Zapraszamy wszystkich entuzjastów psów myśliwskich do Grębowa,z którego jest tylko 17 km do morza! 
 


      kliknij na dowolne foto aby otworzyć prezentację

     

·         

                        autor: Janusz Walter

[Do góry]