PSY MYŚLIWSKIE NA TARGACH ROLNYCH W BARZKOWICACH - 2012

            

      PSY MYŚLIWSKIE NA TARGACH ROLNYCH W BARZKOWICACH


     Przyjmując zaproszenie Dyrekcji Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach,Komisja Kynologiczna ORŁ w Szczecinie zorganizowała w dniu 8 września II-gi Pokaz Psów Myśliwskich na XXV-tych Barzkowickich Targach Rolnych.
Koledzy,którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w Pokazie otrzymali od Dyrekcji ZODR zaproszenia z kartami parkingowymi i dokładną mapką dojazdu na miejsce Pokazu.
Barzkowickie Targi Rolne to impreza trzydniowa organizowana z dużym rozmachem i na kilkunastu hektarach,a 
    Pokaz Psów Myśliwskich jest jedną z wielu atrakcji towarzyszących Targom.Z kolei dla Komisji Kynologicznej jeszcze jedną okazją do promocji jednej z dziedzin prawidłowego łowiectwa. Wrześniowa pogoda dopisała chociaż prognozy nie były optymistyczne, było słonecznie z wiaterkiem od pobliskich łanów kukurydzy. Na Pokaz koledzy przywieżli psy z kilku grup użytkowych z wyrażną przewagą gończych, a wśród nich dwa piękne ogary polskie. 

 

Gończe słowackie-kopovy i ogary polskie.

Wyżeł weimarski długowłosy i Parsons teriery-właściciele otrzymują pamiątkowe statuetki od pana dyrektora Palusinskiego. Właścicielka wyżła szorstkowłosego uhonorowana przez pana dyrektora.


      Gończe były reprezentowane jeszcze przez posokowca hanowerskiego i alpejskiego gończego krótkonożnego, oba wspólnie z posokowcem bawarskim (nieobecnym na Pokazie) tworzą podgrupę posokowców. Typowe aportery to labradory retrievery i na Pokaz przyjechał biszkoptowy z Gryfic. Natomiast wyżły były dwa-szorstkowłosy niemiecki i długowłosy wyżeł weimarski, oba oprócz wielu innych zalet są świetnymi aporterami. 

      Niegdyś popularne płochacze czyli spaniele zwłaszcza cockery „wylądowały na kanapach” a na Pokazie zjawił się coraz popularniejszy wachtelhund czyli płochacz niemiecki,z braku przepiórek zrobił się psem naprawdę wszechstronnym. 

 
Defilują od lewej terier walijski,fixterier szorstkowłosy,wachtelhund i alpejski gończy. Panie prowadzą od lewej Parsons teriery,foxterier krótkowłosy i jamnik. Posokowiec hanowerski i terier walijski w rundzie honorowej.


      Grupa norowców była najliczniejsza głównie przez udział terierów-trzy Parsons teriery, foksteriery krótkowłosego, szorstkowłosego i teriera walijskiego, uzupełniał grupę norowców jamnik szorstkowłosy. 

Płochacz niemiecki i alpejski gończy krótkonożny. Labrador retriever.


Prezentację psów omawiając krótko charakterystykę i przeznaczenie łowieckie poszczególnych psów prowadził przewodniczący Komisji Kynologicznej.Pokaz zakończył się wręczeniem wszystkim właścicielom psów przez pana Dyrektora dr.inż.Jaromira Palusinskiego pamiątkowych statuetek, a widzowie nagrodzili gromkimi brawami.
Ponieważ pan Dyrektor Palusinski zapowiedział zaproszenie na przyszły rok, mam nadzieję że koledzy zjawią się z jeszcze większą ilością psów i poszerzą gamę ras.

   ;                                                                                      

             Tekst i zdjęcia:J.Walter

 

        

                        autor: Janusz Walter  data publikacji: 20.09.2012 r.

[Do góry]